Znak obce

Heřmanoměstecko


 
Vážení spoluobčané,

Dovolte mi, abych poblahopřál hodně zdraví, štěstí a osobní pohody všem ženám k Mezinárodnímu dni žen, který se slaví již od roku 1911.

Při této příležitosti kostelecké ženy uspořádali 7. března posezení v sále místní hospody s bohatým programem a občerstvením.

Rád bych poděkoval všem dětem, které zahájili celé slavnostní odpoledne pásmem básní a hudebním vystoupením.

Velké díky patří „Obnovenému ochotnickému spolku“, který se postaral o nezapomenutelný zážitek divadelního představení parodie pohádky Smolíčka Pacholíčka. Scénář k pohádce upravila Andrea Limberská. Sama ztvárnila postavu Houby Nejedlé. Houbu Jedlou hrála Jana Jablečníková. Postavy Jezinek ztvárnily Monika Jablečníková, Ilona Skyvová a Vlaďka Hůlková. V hlavní mužské roli se představil Radek Hůlka jako Smolíček Pacholíček. Roli Jelena si zahrál Václav Bílý. Každé divadlo potřebuje režiséra, v případě parodie i vypravěče. Obou těchto rolí se zhostila Eva Kaválková. V divadle také nesmí chybět nápověda. Tohoto se ujala Dana Ofnerová.je nutné ještě připomenout Lenku Jablečníkovou , která po celou přípravu alternovala různé postavy.

My, diváci jsme se skvěle bavili a věřím, že se bavili i herci. Bylo to skvělé, děkujeme.

Večer pokračoval volnou zábavou při živé i reprodukované hudbě. Vystoupení harmonikáře Miloslava Hůlky s doprovodem Františka Plesnivého na vozembouch se neslo v lidovém tónu. Reprodukovanou hudbu v rytmu disco zajistil jako již tradičně Michal Hájek. Tato zábava pokračovala až do pozdních večerních hodin.


Fotogalerie:

  • Zveřejněno: 08.03.2015   Staženo:  Zpět